Jak zintegrować pracowników na pikniku firmowym? Pomysły na aktywności, które pomogą zespołowi lepiej się poznać.

by Argentum Event

Piknik firmowy to doskonała okazja, aby wzmocnić więzi między pracownikami i zintegrować zespół. Wspólne spędzanie czasu poza miejscem pracy pozwoli pracownikom lepiej się poznać, budować większe zaufanie i tworzyć bardziej efektywne relacje. Nie można jednak poprzestać na ładnej pogodzie, dobrym jedzeniu i miłej atmosferze. Aktywności podczas takiego eventu muszą być ciekawe, absorbujące, a co najważniejsze, muszą przyczyniać się do budowania relacji w działach, departamentach i zespołach. Które z nich cieszą się obecnie największą popularnością? Co warto zaproponować uczestnikom pikniku, aby skorzystali na tym zarówno ni jak i organizatorzy?

Reksio na swoim

Dlaczego nie połączyć integracji z dobrym uczynkiem? „Reksio na swoim” to nic innego jak warsztaty i konkurs na zbudowanie najlepszego domku dla naszych czworonożnych przyjaciół. Uczestnicy dzielą się na drużyny, a każda z nich dostanie różne elementy, narzędzia i farby potrzebne do skonstruowania budy dla pieska. Najlepsza praca zostanie nagrodzona, a wszystkie „cztery kąty” trafią do schroniska dla psów i dadzą dach nad głową bezpańskiemu czworonogowi.

Dzięki takiemu projektowi, dajemy naszemu zespołowi możliwość wspólnej pracy nad projektem o wartości społecznej. Umożliwia pracownikom nawiązanie więzi, ale także przyczynia się do wspierania idei „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Wspólna praca nad takim projektem pozwoli pracownikom lepiej się poznać, współpracować ale i wspólnie zobaczyć efekt swojej pracy, która realnie przełoży się na pomoc i polepszenie rzeczywistości wokół nas.

Olimpiada firmowa

Organizacja olimpiady firmowej to doskonały sposób na integrowanie pracowników poprzez rywalizację w duchu przyjaznego współzawodnictwa. Zawodnicy staną w szranki w takich konkurencjach jak, takie jak biegi na orientację, przeciąganie liny, rzuty do celu czy mecze w wielkich bańkach. Dzielimy uczestników na drużyny, aby mieli oni okazję współpracować i wzmacniać swoje umiejętności w grupie, a także rywalizować między sobą w konkurencjach niezwiązanych z ich codzienną pracą.. Dzięki temu będą mieli szansę zobaczyć się nawzajem w zupełnie nowym świetle, poznać bliżej i wyłonić naturalnych liderów.

Odpicuj brykę

Każdy pracownik ma marzenia i pasje, a wielu być może pasjonuje się motoryzacją. Dlaczego więc nie stworzyć własnej wersji popularnego programu „Odpicuj mi brykę”? Każdy zespół otrzyma pojazd, który wymaga odświeżenia w „warsztacie samochodowym”. Pracownicy będą mogli wspólnie ozdabiać, malować i personalizować samochody. To nie tylko wspaniała okazja do integracji, ale także pozwoli pracownikom odkryć talenty i zainteresowania swoich kolegów i koleżanek z pracy.

Zlot szalonych konstruktorów

Zadanie jest tutaj niezwykle proste. Przy pomocy wszelkiego rodzaju materiałów jak deski, elementy plastikowe czy metalowe oraz wszelkiego rodzaju narzędzi, należy zbudować pojazd. Celem każdej drużyny jest skonstruowanie pojazdu, który wyróżni się wyglądem i najbardziej zachwyci jurorów. Ozdabiajmy, udziwniajmy i dekorujmy nasze „krążowniki”, by zachwycić pozostałych uczestników podczas wielkiego finałowego wyścigu. Dla autorów najbardziej „odjechanego” pojazdu czekają atrakcyjne nagrody. Dodatkową atrakcja może być wyścig w owych pojazdach z użyciem „alkogogli” czyli okularów dających wrażenie biegu po kilku kuflach złocistego napoju.

Kryminalna gra scenariuszowa

Gra terenowa to wyśmienity moment na integrację zespołu. Każda z drużyn otrzyma wskazówki, mapę czy inne istotne instrukcje i będzie musiała rozwiązać zagadkę „Lasu zbrodni”. Gra wymaga ciągłej kooperacji, sprawnego podziału ról i wyłonienia naturalnego lidera w grupie. Wydarzenie pomyślane jest w taki sposób, że nie sposób zadania wykonać w pojedynkę. Na swojej drodze uczestnicy spotkają także informatorów i mniej lub bardziej życzliwych „przypadkowych” wędrowców, którzy będą ułatwiać bądź utrudniać osiągnięcie celu. Gra buduje więzi, wymusza współpracę i zachęca do burzy mózgów, co idealnie wpasowuje się w koncept team-buildingu.