Piknik firmowy dla dzieci pracowników – jakie atrakcje zaplanować?

Piknik firmowy dla dzieci pracowników – jakie atrakcje zaplanować?

Organizacja pikniku firmowego dla dzieci pracowników to doskonały sposób na zintegrowanie zespołu oraz zapewnienie najmłodszym członkom rodziny wspaniałych wakacyjnych wspomnień. Aby jednak piknik był pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń, warto zadbać o odpowiednie zaplanowanie i przygotowanie aktywności dla dzieci. Nie od dziś wiadomo przecież, że dzieci to najbardziej wymagająca i najbardziej krytyczna klientela na świecie. Nieważne, czy najmłodsi uczestnicy imprezy nudzą się, dobrze się bawią czy powoli męczą proponowanymi im aktywnościami – z całą pewnością dadzą temu wyraz. Jakie atrakcje zaplanować więc, by event firmowy z udziałem dzieci zaliczyć do udanych?

Animator to absolutne minimum

Nie udawajmy, że imprezę dla latorośli naszego personelu może poprowadzić i udźwignąć każdy. Musi być to osoba z odpowiednim podejściem, wyobraźnią i nieraz świętą wręcz cierpliwością. Koniecznym jest więc zatrudnienie animatora, który poprowadzi różnego rodzaju zajęcia i konkursy dla dzieci. Dzięki temu, dzieci będą mogły aktywnie spędzić czas, a rodzice zyskają chwilę na relaks i odpoczynek. Zamiast nudnych konferansjerów czy osób całkowicie przypadkowych, zaproponujmy dzieciom kolorowo ubranych, pozytywnie nastawionych animatorów, którzy dopasują zabawy, konkursy i quizy do atmosfery panującej na imprezie i charakteru wydarzenia.

Atrakcje, dużo atrakcji!

Nie może też zabraknąć dmuchańców! Skocznie, zjeżdżalnie i inne atrakcje z pewnością dostarczą dzieciom wiele radości i emocji. Warto zadbać o różnorodność takich zabawek, aby każde dziecko znalazło coś dla siebie. Dzieci kochają skakać na dmuchanych zamkach, zjeżdżalniach czy trampolinach zapewniając sobie godziny dzikiej zabawy, a rodzicom odrobinę wytchnienia. Potężna dawka spożytkowanej energii przełoży się potem na większy spokój i planowy przebieg całej imprezy.

Warsztaty kreatywne to kolejna doskonała propozycja dla dzieci. Można zorganizować np. malowanie na szkle, tworzenie własnej produkcji żelowych świeczek lub ekologicznego hotelu dla owadów. Dzięki temu, dzieci będą mogły zaprezentować swoją wyobraźnię i kreatywność, a przy okazji stworzą unikalne pamiątki. Co więcej, troska o dobrostan fauny nauczana już od najmłodszych lat zaowocuje w przyszłości, a w tym przypadku nie odbywa się przez nudne lekcje w szkolnych ławkach, a raczej ciekawe zajęcia plenerowe.

Wiele rodziców pamięta jeszcze stare dobre wychodzenie na podwórko, by pograć w różne modne niegdyś gry. Pięknym był widok podwórek pełnych dziewczynek grających w gumę, chłopaków mierzących się w kapsle i tym podobnych. Nie zapomnijmy o grach podwórkowych, które z pewnością przypadną do gustu dzieciom w każdym wieku. Od tradycyjnego chowanego, do zabaw ruchowych jak berek, które zapewnią dzieciom nie tylko świetną zabawę, ale również aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Być może świat poszedł do przodu i cyfryzuje się coraz bardziej każdego dnia, ale tradycyjne gry, takie jak pamiętają rodzice i dziadkowe, sprawdzą się w absolutnie każdych czasach.

A gdy dzieci zgłodnieją…

Najlepszym dzieciakom (czyli wszystkim biorącym udział w pikniku) należy zapewnić najlepsze jedzonko! Stacje z przekąskami czy food trucki załatwią sprawę i zapewnią smaczne jedzenie zaprezentowane w ciekawy sposób. Oprócz „stacji” z jedzeniem grillowanym, dzieciaki będą mieć do dyspozycji także stanowisko z lodam czy watą cukrową. Tak zwane zdrowe słodycze, jak smoothies czy przekąski owocowe, również powinny znaleźć się w menu dla najmłodszych. W ten sposób, znacząco urozmaicimy imprezę i nie pozostawimy żadnego chłopczyka ani dziewczynki bez swojej ulubionej potrawy!